Libya’da Çin üretimi İHA düşürüldü

Libya’da Çin üretimi İHA düşürüldü

Libya’da Ulusal Mutabakat Hükümeti’ne (UMH) bağlı birlikler başkent Trablus’un doğusundaki Sirte kenti yakınlarında Hafter milislerine ait bir insansız hava aracını (İHA) düşürdü.

Libya yerel medyasında yer alan haberlere göre, uluslararası tanınırlığa sahip Ulusal Mutabakat Hükümeti’ne (UMH) bağlı birlikler başkent Trablus’un doğusundaki Sirte kenti yakınlarında bir insansız hava aracını (İHA) vurdu.

Vurulan İHA’nın Sirte kentinde sivil yerleşim yerlerine saldırı hazırlığında olduğu ve Halife Hafter milisleri tarafından kullanılan Wing Loong II olduğu öğrenildi.

Aviation Industry Corporation of China (AVIC) firması tarafından geliştirilen Zhuhai Uluslararası Havacılık ve Uzay Fuarı 2016’da ilk kez sergilenen Wing Loong II Şubat 2017’de ilk uçuş testlerini başarıyla gerçekleştirdi.

Gövde uzunluğu 11 metre, kanat açıklığı da 20,5 metre olan insansız hava aracının toplam kalkış ağırlığı 4 bin 200 kilogram. Mühimmat taşıma kapasitesi 480 kilo olan Wing Loong II 370 km hıza ulaşabiliyor. 20 saat havada kalan İHA 9 bin metre irtifaya kadar çıkabiliyor.

Pakistan İHA'sını Çin'de buldu-Wing-Loong-II

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.