ASELSAN en çekici işveren

ASELSAN en çekici işveren

Universum – Türkiye’nin Gençleri için En Çekici İşverenler Araştırması 2019’un sonuçları açıklandı.

Kasım 2018 – Nisan 2019 aralığında, 50 üniversiteden toplam 64.967 öğrenci ve ortalama 4,5 yıl deneyime sahip 18.338 genç profesyonelin katılımı ile yürütülen araştırma kapsamında; gençlerin, iş ve işveren markalarına yönelik eğilimleri karşılaştırmalı olarak analiz edildi.

Bu yılki araştırmanın bir diğer önemi ise, kariyer beklentileri ve hedefleri bakımından önemli farklılıklar gösteren Y ve Z kuşağı temsilcilerinin, “öğrenciler” ve “genç profesyoneller” başlıkları altında, aynı ankete katılması oldu. Bu sayede, Y ve Z kuşağının iş arama süreçlerinde sosyal medya kullanım tercihleri ve şirket tanıma yöntemleri başta olmak üzere, iş değiştirme oranları, çalışan ilişkilerine verilen önemin şirket tercihleri sırasındaki etkileri ve adaptasyon becerilerine ilişkin önemli veriler elde edilmiş oldu.

Zirvedeki isim değişmedi

ASELSAN, geçtiğimiz 5 yılda olduğu gibi 2019 yılında da Mühendislik / IT kulvarında iki kuşaktan temsilcilerin de çalışmayı en çok tercih ettikleri şirketler listesinde birinci sırada yer aldı. İktisadi İdari Bilimler alanında öğrenciler için 5 basamak, genç profesyoneller için ise 1 basamak yükselen ASELSAN bu alanda da ilk 10’daki yerini sağlamlaştırdı.

Profesyonel eğitim ve gelişim, iyi bir maaş, kariyer gelişimini destekleyecek liderler, uluslararası çalışma ve seyahat fırsatları ile çalışana saygı gibi temel işveren markası niteliklerinin; hem öğrenciler hem de genç profesyoneller tarafından önceliklendirildiği araştırma sonuçları iki kuşağın profesyonel çalışma hayatı beklentilerini net bir biçimde ortaya koydu.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.