Roketsan hayalleri göklere taşıyor

Roketsan hayalleri göklere taşıyor

İlk kez geçtiğimiz yıl düzenlenen ve 550 binden fazla ziyaretçisiyle dünyanın en büyük ikinci havacılık etkinliği olan TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında, Roketsan sponsorluğunda TÜBİTAK SAGE ile birlikte düzenlenen “Roket Yarışması” bu yıl rekor seviyede ilgi topladı. Birçok farklı alanda, her yaş grubundan yetenekli ve teknolojiye meraklı gençlerin teknolojiye ilgisini artırarak Türkiye’de millî teknoloji üretimini teşvik etmeyi amaçlayan TEKNOFEST’te ilk roket yarışması geçen sene düzenlendi.

Alçak irtifa için 341, yüksek irtifa için 230 olmak üzere katılım sağlayan toplam 571 takım arasından ön değerlendirme süreçlerini başarıyla geçen 79’u, 4 – 10 Eylül tarihleri arasında Aksaray’daki Hisar Atış Alanı’nda yapılan roket yarışmasına katılmaya hak kazandı. Lise, lisans ve lisansüstü öğrencilerinden oluşan takımlardan; alçak irtifada 49, yüksek irtifada 30 takım yarıştı. Katılımcıların kullandığı model roket motorlarından, ulaşım ve konaklamaya kadar tüm masraflar Roketsan tarafından karşılandı.

Galip gelen takımlar için ödül töreni, 17 – 22 Eylül tarihlerinde Atatürk Havalimanı’nda düzenlenecek TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde gerçekleştirilecek.

Yeni nesillerin ilgi alanları doğrultusunda kendini geliştirerek yerli ve millî üretime katkı sağlayan bireyler olarak yetişmesini teşvik etmeyi amaçlayan Roketsan, gençlerin yeteneklerini göstermesine imkân sunan TEKNOFEST teknoloji platformuna bir kez daha destek olmanın gururunu yaşıyor.

Kaynak: www.defenceandtechnology.com
Google+ Linkedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.